Chraňte svůj majetek a soukromí. Jak?

To, co se nachází u nás doma, je mnohdy to nejcennější, co máme. Na mysli máme nejenom majetek, ale především naši rodinu. Proto by měla být prioritou dokonalá ochrana. Různých „nekalých živlů“ se po naší zemi pohybuje mnoho. Ale jak se proti nim bránit? Pomoci mohou alarmy do domu. Na první pohled jednoduché prvky, které však dokážou okamžitě reagovat na cokoliv, co není běžné. Díky tomu máte vy, stejně jako vaše rodina mnohem vyšší pocit celkového bezpečí.

Co vše dané systémy umí?

Máme-li být konkrétní, je rozhodně třeba zaměřit se na to, co vše vlastně daný systém umí a v jakých případech nám pomůže. Tím hlavním prvkem je určitě prostorový detektor. Takové alarmy do bytu monitorují zvolený prostor a jednoduše reagují na každý pohyb. Je-li zaznamenán, logicky dojde ke spuštění alarmu. Velmi dobře mohou fungovat i jako detektory násilného vniknutí do vašeho objektu. Hojně využívané jsou v tomto směru snímače otevření a rozbití okenního skla. Půjde-li zloděj tímto způsobem, bez rozruchu se mu to nepodaří. Třetí dosud nezmíněnou možností je takzvaná perimetrická ochrana. Zde jsou třemi hlavními prvky tyto:
  • Infrazávory
  • Mikrovlnné bariéry
  • Plotové systémy

Nastat mohou i jiné problémy

Výše uvedené prvky skutečně primárně chrání před vniknutím nežádoucí osoby na váš pozemek, nebo do vašeho domu či bytu. Stát se ale mohou i jiné situace, kdy můžete alarmy do domu využít. Velmi praktickým a dnes i požadovaným prvkem jsou třeba kouřové hlásiče. Při vzniku požáru ihned spustí alarm. Podobně praktické mohou být i tísňové hlásiče, které se hodí do domů nejenom starších osob. Kdykoliv bude jakýkoliv problém, stačí stisknout tlačítko a pomoc bude na cestě. S tím souvisí i možnosti výstupních prvků. V tomto případě napojení na pult centrální ochrany. Stejně tak nejsou problémem ani telefonní hlásiče, nebo klasické venkovní a vnitřní sirény.

Publikováno: 16. 07. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator